Madeira - zelený ráj uprostřed Atlantiku


P1130049.JPG
P1130089.JPG
P1130104.JPG
P1130118.JPG
P1130131.JPG
P1130138.JPG
P1130147.JPG
P1130214.JPG
P1130228.JPG
P1130254.JPG
P1130264.JPG
P1130266.JPG
P1130362.JPG

  • turistika na rozkvetlé jarní Madeiře s Janem Kubištou
  • 4* hotel s bazény
  • doprava na letiště z Liberce

Madeira je portugalský ostrov ležící v Atlantském oceánu, 580 kilometrů od marockého pobřeží a 970 km od pevninského Portugalska. Návštěvníkům nabízí ostrov mnohé zážitky v podobě nezapomenutelných turistických treků podél levád (zavlažovacích
kanálů) uprostřed nádherných bujně zelených hor, malebné procházky i odpočinek v přímořských vesničkách s úchvatnými výhledy na široký modromodrý oceán. Ve vnitrozemí Madeiry se tyčí nespoutané zelené hory sahající až k oblakům. Nejvyšší horou je Pico Ruivo dosahující výšky1 862 m n. m. Vnitrozemí Madeiry je hornaté a krajina nám chvílemi může připomenout hory Jižní Ameriky, jindy zase Skotsko. Pobřeží je lemováno divokými útesy čnícími nad oceánem. Na Madeiře se setkáte s tolika přírodními útvary, že si budete připadat, jako byste procestovali několik zemí najednou. Během našeho týdenního zájezdu plánujeme celodenní výlety – okruhy autobusem spojené s horskými túrami a s prohlídkou nejzajímavějších míst za asistence zkušeného průvodce. Po návratu z výletů do hotelu budete mít čas relaxovat u bazénu nebo na pláži, toulat se malebnými uličkami Funchalu či zpestřit si večery u sklenky proslulého madeirského vína.

Náš zájezd povede Jan Kubišta, který je překladatelem turistického průvodce Madeira Rother a skvělým znalcem ostrova a který vám jej představí v celé jeho kráse. Počítejte prosím s menšími variacemi v programu dle zvážení průvodce.

PROGRAM:

1. den: odjezd v ranních hodinách autobusem z Liberce na letiště Praha-Ruzyně, odlet přímým letem do Funchalu. Odpoledne přílet,
transfer do hotelu, ubytování, informační schůzka s průvodcem, s přípitkem madeirským vínem, volný program.

2. den: tento den si prohlédneme Funchal – místní přístav, tržnici, kde lze nakoupit exotické ovoce, ryby a květiny, uvidíme katedrálu Sé, radnici, hlavní promenádu, nevynecháme ani návštěvu katedrály na hoře Monte ve výšce 600 m nad Funchalem a také se pojedeme podívat na jednu z nejlepších vyhlídek na Madeiře – vyhlídku Eira do Serrado do údolí jeptišek.

3. den: okruh severozápadem ostrova – přes Ribeira Brava, dále nasever do Encumeady do vnitrozemí ostrova – 1 007 m n. m. Encumeada  je horský hřeben a za dobrého počasí nabízí úchvatný výhled na jižní i severní pobřeží, stejně tak jako na okolní štíty téměř dvoutisícových hor. Protože je Encumeada výchozím bodem všech krásných pěších stezek, vydáme se na menší túru na Levada do Norte. V typické hospůdce pak ochutnáme madeirský nápoj poncha a budeme autobusem pokračovat dále do São Vincente na severním pobřeží. V malebné vesničce Porto Moniz se zastavíme a vykoupeme v přírodních bazénech s mořskou vodou v pobřežních skalách. Návrat přes náhorní planinu Paúl da Serra.

4. den: východ ostrova – z Funchalu se přesuneme do města Caniçal, které bývalo svého času důležitým velrybářským přístavem, ročně se tehdy ulovilo 100 až 200 velryb. Poté budeme pokračovat až do nejvýchodnější části ostrova a vydáme se na výšlap divokými skalami poloostrova São Lourenço. Krajina v této části ostrova je zcela odlišná – pustá, skalnatá, nabízející úžasné výhledy na otevřený oceán. Na závěr dne budeme mít možnost vykoupat se na přírodní písečné pláži Prainha s černým pískem.

5. den: hlavní hřeben ostrova a nejkrásnější túra na ostrově – po výjezdu do vnitrozemí ostrova nás čeká celodenní túra nádhernou
horskou krajinou – přechod z Pico do Arieiro na Pico Ruivo, spojený s výstupem na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1 862 m n. m.). Celý výlet nabízí díky fantastickým výhledům nezapomenutelný zážitek.

6. den: tento den budeme obdivovat severní pobřeží Madeiry – nádherné, divoké, rozeklané, s mnoha výhledy na nezkrotný oceán.
Náš výlet začíná na levádě a vede zemědělskou oblastí, kde můžeme nahlédnout do běžného života vesničanů. Budeme pokračovat přes sedlo Boca do Risco (nebezpečný průsmyk) cestou, kterou kdysi používali nosiči vína a která vede po kraji strmých útesů – nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů. Cesta končí v malebném městečku Porto da Cruz, kde se můžeme vykoupat v bouřlivém Atlantiku, případně zvolit možnost koupání v bazénu pod masivem tzv. Orlí skály (Penha de Águia). Po celém ostrově se táhnou levády dlouhé dohromady přes 2 150 km. Jsou vytesány do skal, mají šířku několik desítek centimetrů a hloubku asi půl metru. Aby obyvatelé mohli kanály udržovat, udělali kolem nich cestičky, které se dnes používají jako skvělé turistické trasy různé obtížnosti.

7. den: individuální volno, možnost koupání v moři, fakultativně výlet lodí za delfíny či na ostrov Porto Santo nebo možnost
navštívit Funchal a projít se v kaskádovitých zahradách místní botanické zahrady či vyzkoušet si zdejší raritu – jízdu v proutěných
saních po silnici.

8. den: odpoledne transfer na letiště ve Funchalu, odlet do Prahy v odpoledních hodinách, přílet ve večerních hodinách, transfer autobusem z letiště, příjezd do Liberce kolem půlnoci.

TERMÍNY A CENY:

21. 5. - 28. 5. 2018

27 900 Kč/os. ve dvoulůžkovém studiu

Cena zahrnuje: let Praha–Funchal a zpět, letištní taxy a palivový příplatek, dopravu autobusem Liberec – Praha letiště a zpět, transfer z letiště na Madeiře do hotelu a zpět, 7× ubytování na Madeiře ve 4* hotelu se snídaní, ochutnávku ponchy, welcome drink, služby průvodce během celého programu, výlety dle programu místním autobusem. Sleva na 3. a 4. lůžko – 1 500 Kč/os.
Příplatek:jednolůžkový pokoj za příplatek na vyžádání, příplatek za polopenzi (švédské stoly) 3 700 Kč/os./týden.

Cena pojištění: 400 Kč/osoba


Madeira zájezdyMadeira - zelený ráj uprostřed Atlantiku


Madeira - zelený ráj uprostřed Atlantiku


Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 50 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa nabízíme balíček pojištění na léčebné výlohy + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK), který lze zakoupit společně se zájezdem.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174