Sardinie


10
07
06
05
04
03
02
01
09
08

  • zájezd s atraktivními výlety v ceně
  • komfortní  3* - 4* hotely s polopenzí
  • tyrkysově průzračné moře
  • krásná příroda

Hornatá a divoká Sardinie, jejímž bílým plážím se nevyrovnají žádné v Evropě, si stále ještě zachovává svůj původní přírodní ráz. Voňavé myrty, lentišky, jalovce, olivovníky a korkové duby jsou součástí této mnohotvárné krajiny. Smaragdově modré moře omývá břehy romantických zálivů, bílých písčitých pláží i skalnatých útesů a megalitické stavby – dolmeny, menhiry či nurághy jsou svědectvím dávných civilizací. Celý ostrov je samostatným světem, který má jen pramálo společného s rušným, pevninským životem Itálie.

Odhalte s námi krásy Sardinie tolik vzdálené hlučným střediskům s masovou turistikou, poznejte hrdé obyvatele tohoto svébytného ostrova i výbornou místní kuchyni. V našem zájezdu si užijete pobytu i koupání na krásných plážích v kombinaci s atraktivními výlety.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce autobusem v odpoledních hodinách.
2. den: příjezd ráno do Livorna – trajekt na Sardinii (6 hodin a 30 minut plavby), transfer na ubytování, volno, koupání.

2.–12. den: ubytování v severozápadní části Sardinie v blízkosti Santa Teresa di Gallura - během pobytu se uskuteční celodenní výlet lodí na souostroví La Maddalena jež bylo vyhlášeno pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a pláže národním parkem. Souostroví je tvořeno 7 ostrovy a 40 malými ostrůvky s plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrým mořem. Součástí výletu je i jednoduchý oběd – špagety party na palubě lodi. Navštívíme i půvabné košíkářské městečko Castelsardo a historické Alghero opevněné hradbami. Uskuteční se i celodenní výlet do oblasti Santa Teresa di Gallura spojený s prohlídkou městečka, věží Torre di
Longosardo, lehkou pěší turistikou na výběžku Capo Testa. Prohlédneme si i velice zajímavý archeologický komplex nurahgů Lu Brandali – místo typické pro Sardinii.

6.-10. den: ubytování v středovýchodní části Sardinie, v blízkosti Orosei. Odsud podnikneme celodenní výlet do oblasti Cala Gonone s možností fakultativního výletu lodí podél pobřeží – návštěva krásných pláží ve skalnatém pobřeží, kam je často možný přístup pouze z moře. V oblasti se nachází také Grotta di Bue Marino – jeskyně dlouhá 15 km, najdete zde spoustu geologických útvarů
a smaragdových jezírek. Koupání, relax na krásné, pláži s bílým pískem v blízkosti hotelu.

11. den: příjezd do Liberce kolem poledne.

UBYTOVÁNÍ:

4× na severovýchodě ostrova v 3* resortu Club Village Gallura situovaném v přírodním parku Monti Russu. Pláž přírodního parku byla nominována jako jedna z nejlepších v Itálii. Tvoří ji přírodní písečné duny a křišťálově průzračné moře. V přírodním parku není povolena žádná výstavba, a tak se resort Club Village Gallura nachází uprostřed bohaté středozemní vegetace a je od pláže vzdálen 20 min. pěší chůze. Klienti však k přepravě na pláž mohou využít zdarma hotelový mikrobus. Z hotelové restaurace je krásný výhled na celý záliv Monti Russu, jídla jsou zde podávána formou bufetu, v ceně jsou i nápoje (voda, pivo, místní bílé a červené víno). V resortu najdete velký bazén s lehátky, tenisové kurty i volejbalové hřiště. Pronajmout si lze i horské kolo. Pokoje jsou vybaveny
koupelnou, fénem, minibarem, předzahrádkou či malou terasou.

4× ve 4*resortu Cala Ginepro – 80 km jižně od Olbie, na klidném místě. Resort odděluje od nádherné pláže s bílým jemným pískem pouze piniový háj (cca 200–300 m k pláži). Pláž je jednou z nejkrásnějších na pobřeží a střídají ji malé zátoky s žulovými útesy. Resort má dva venkovní bazény a whirpool. Součástí hotelu je vnitřní i venkovní bar, kde můžete ochutnat místní drinky i restaurace v níž je snídaně podávána formou bufetu, večeře je částečně servírovaná, částečně formou bufetu – vč. salátového bufetu, výběru ze předkrmů, prvních chodů, 2–3 hlavních jídel, ovoce i dezertů. Skvělá kuchyně nabízí typická sardská jídla připravená z místních produktů. Pokoje jsou zařízeny ve středomořském stylu. Vybavení pokoje tvoří klimatizace, TV, minibar, telefon, trezor, fén. Koupelna je vybavena WC, sprchou nebo vanou a bidetem. Celý areál hotelových pokojů je situován v udržované zahradě.

TERMÍNY A CENY:

10. 9. – 20. 9. 2018

19 900 Kč/os.

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem z Liberce a zpět, trajekt na Sardinii a zpět, 4 noci v 3* hotelu s polopenzí a nápoji, 4 noci v 4* hotelu s polopenzí, 1 celodenní výlet lodí na souostroví La Maddalena vč. pikniku, 1 celodenní výlet do oblasti Cala Gonone, 1x celodenní výlet do Castelsarda, výlet do Santa Teresa s pěší turistikou, služby průvodce během celého pobytu, pobytové taxy.

Cena pojištění: 480 Kč/osoba


Itálie zájezdyDolomity – Val GardenaDolomity – Latemar / RosengartenNárodní park Stelvio - ledovec OrtlerŘímSardinieTermální ostrov Ischia

Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 50 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa nabízíme balíček pojištění na léčebné výlohy + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK), který lze zakoupit společně se zájezdem.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174