Sardinie


10
07
06
05
04
03
02
01
09
08

  • zájezd s atraktivními výlety v ceně
  • komfortní hotel 4* u nádherné pláže
  • tyrkysově průzračné moře
  • krásná příroda

Hornatá a divoká Sardinie, jejímž bílým plážím se nevyrovnají žádné v Evropě, si stále ještě zachovává svůj původní přírodní ráz. Voňavé myrty, lentišky, jalovce, olivovníky a korkové duby jsou součástí této mnohotvárné krajiny. Smaragdově modré moře omývá břehy romantických zálivů, bílých písčitých pláží i skalnatých útesů a megalitické stavby – dolmeny, menhiry či nurághy jsou svědectvím dávných civilizací. Celý ostrov je samostatným světem, který má jen pramálo společného s rušným, pevninským životem Itálie.

Odhalte s námi krásy Sardinie tolik vzdálené hlučným střediskům s masovou turistikou, poznejte hrdé obyvatele tohoto svébytného ostrova i výbornou místní kuchyni. V našem zájezdu si užijete pobytu i koupání na krásných plážích v kombinaci s atraktivními výlety.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce autobusem v odpoledních hodinách.
2. den: příjezd ráno do Livorna – trajekt na Sardinii (6 hodin a 30 minut plavby), transfer na ubytování, volno, koupání.

2.–12. den: relax na krásných plážích, koupání. Během pobytu se uskuteční celodenní výlet lodí na souostroví La Maddalena jež bylo vyhlášeno pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a pláže národním parkem. Souostroví je tvořeno 7 ostrovy a 40 malými ostrůvky s plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrým mořem. Navštívíme městečko La Maddalena na stejnojmenném ostrově s křivolakými uličkami s obchůdky se suvenýry a působivým náměstím, budeme pokračovat k nejkrásnějším ostrůvkům souostroví – ostrovu Spargi a S. Maria, kde se vykoupeme a zašnorchlujeme si v křišťálově modrém moři, poplujeme kolem ostrova Budelli se známou pláží s růžovým pískem a součástí výletu je i jednoduchý oběd – špagety párty na palubě lodi. V programu je zahrnut taktéž celodenní výlet do oblasti Cala Gonone s možností fakultativního výletu lodí podél pořeží – návštěva krásných pláží ve skalnatém pobřeží, kam je často možný přístup pouze z moře. V oblasti se nachází také Grotta di Bue Marino – jeskyně dlouhá 15 km, najdete zde spoustu geologických útvarů a smaragdových jezírek. Navštívíme i půvabné košíkářské městečko Castesardo a historické Alghero opevněné hradbami s mysem Capo Caccia s Neptunovou jeskyní. Celodenní výlet do oblasti Santa Teresa di Gallura, prohlídka městečka, lehká pěší turistika na výběžek Capo Testa.

13. den: příjezd do Liberce kolem poledne.

UBYTOVÁNÍ:

6 nocí v resortu Cala Ginepro **** – 80 km jižně od Olbie, na klidném místě. Resort odděluje od nádherné pláže s bílým jemným pískem pouze piniový háj (cca 200–300 m k pláži). Pláž je jednou z nejkrásnějších na pobřeží a střídají ji malé zátoky s žulovými útesy. V blízkosti resortu se nachází chráněná oblast Bidderosa – údolí s bujnou vegetací. Resort má dva venkovní bazény a whirpool. Součástí hotelu je vnitřní i venkovní bar, kde můžete ochutnat místní drinky i restaurace v níž je snídaně podávána formou bufetu, večeře je částečně servírovaná, částečně formou bufetu – vč. salátového bufetu, výběru ze předkrmů, prvních chodů, 2–3 hlavních jídel, ovoce i dezertů. Skvělá kuchyně nabízí typická sardská jídla připravená z místních produktů. Pokoje jsou zařízeny ve středomořském stylu. Vybavení pokoje tvoří klimatizace, TV, minibar, telefon, trezor, fén. Koupelna je vybavena WC, sprchou nebo vanou a bidetem. Celý areál hotelových pokojů je situován v udržované zahradě. 4 noci ve vilkách – v apartmánech (přízemí nebo 1. patro) v severozápadní části Sardinie, jen 100 m od dlouhé pláže s jemným, bílým pískem. Dvoulůžkové apartmány (25–30 m2) jsou standardně vybaveny koupelnou, obývací částí  s rozkládacím gaučem pro 2 osoby, kompletně zařízeným kuch.koutem, terasou. V areálu je k dispozici klientům restaurace/pizzerie (možno dokoupit večeře za 16 €/os. v místě), minimarket, velký bazén – 25×50m, minigolf, 3 tenisové kurty.

TERMÍNY A CENY:

7. 9. – 19. 9. 2017

 

19 500 Kč/os.

 

Sleva pro 3. a 4. os. na pokoji 2 000 Kč, příplatek za větší apartmán se samostatnou ložnicí 4 noci – 550 Kč/os.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem z Liberce a zpět, trajekt na Sardinii a zpět, 6 nocí v hotelu**** s polopenzí, 4 noci ve dvoulůžkových apartmánech vč. spotřeby energií, povlečení, 1 celodenní výlet lodí na souostroví La Maddalena vč. pikniku, 1 celodenní výlet do oblasti Cala Gonone, 1× celodenní výlet do Castelsarda, výlet do Santa Teresa s pěší turistikou, služby průvodce během celého pobytu, pobytové taxy.

Cena pojištění: 560 Kč/osoba


Itálie zájezdyDolomity – Val GardenaDolomity – Val di FassaDolomity Adamello Brenta – Madonna di CampiglioSardinieŘímTermální ostrov Ischia

Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 50 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa nabízíme balíček pojištění na léčebné výlohy + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK), který lze zakoupit společně se zájezdem.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174