Jarní toulky kolem jezera Garda


01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

  • denní přejezd
  • hotel 4* u jezera
  • ochutnávka italských specialit
  • kvetoucí zahrady u Merana

Navštivte s námi rozkvetlé, prosluněné jezero Garda. Je největším a nejoblíbenějším ze severoitalských jezer (51 km dlouhé a až 17 km široké). Na severu jezero svírají strmá úbočí skalnatých kopců téměř 2000 m vysoká, z jejichž vrcholků je na modravé jezero nádherný pohled. Jen pár kilometrů odtud na jih se můžete slunit na oblázkové pláži; palmy a citronovníky zde dávají oblasti středomořský ráz. Během naší cesty poznáte okouzlující historická města - Bergamo Alta i Mantovu, ochutnáte skvělé místní víno i tortellini, svezete se lodí po jezeře Garda, zavítáte k menšímu, blízkému jezeru Iseo s rybářskou atmosférou a ponoříte se do vůní rozkvetlých zahrad v Meranu. Vydejte se s námi a vaší oblíbenou průvodkyní za jedinečnou kulturou, sluncem a skvělým jídlem.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce v brzkých ranních hodinách přes Rakousko do Itálie, příjezd večer k jezeru Garda, ubytování, večeře.

2. den: jezero Garda – lodí do Sirmione - prohlídka historického městečka na jihu Gardy. Sirmione obepínají silné hradby ze 13.st., na samé špici poloostrova najedeme římskou vilu Grotte Catullo z 1.st. př.n.l. Po prohlídce vás čeká návštěva na místní farmě spojená s ochutnávkou vín. Ve střediscích kolem jezera vládne příjemná atmosféra, v úzkých uličkách najdete řadu obchůdků i restaurací s lokálními specialitami.

3. den: po snídani odjezd do Bergama prohlédnete si část Bergamo Alta - s náměstím Piazza Vecchia, zvonicí i bazilikou S. Maria Maggiore, můžete zde ochutnat zmrzlinu typu stracciatella, která vznikla právě tady. Poté navštívíte jezero Lago d´Iseo v jehož středu vyniká jezerní ostrov Monte Isola.

4. den: po snídani odjezd do Mantovy, města pyšnícího se krásnými kostely, paláci a věžemi, jež zde po 4 století budovala dynastie Gonzaga. Poté ochutnáte typické těstoviny pro tuto oblast – domácí tortellini a podíváte se jak je místní Italové vyrábí a odvážní kuchaři z našich řad si mohou výrobu zkusit sami.

5.den: odjezd jihotyrolského Merana, kde vás čeká prohlídka rozkvetlých zahrad a stejnojmenného zámku Trautmannsdorf. Zahrady o rozloze 12 ha leží v nádherné poloze a tvoří přírodní amfiteátr s krásným výhledem na Merano, v našem květnovém termínu zahrady hýří pestrými barvami a vůněmi rozkvetlých květin a stromů. Získaly prestižní ocenění International Garden of the Year a patří mezi nejkrásnější zahrady Evropy. V podvečer je plánován odjezd do ČR.

6.den: příjezd v ranních hodinách do Liberce.

UBYTOVÁNÍ:

4x v komfortním hotelu 4* u jezera Garda. Pokoje jsou vybaveny koupelnou, fénem, telefonem, wi-fi, TV-Sat, trezorem, minibarem a klimatizací. Snídaně je podávána formou bufetu, večeře servírovaná o 3 chodech se salátovým bufetem a výběrem z 3 prvních a 3 druhých chodů.

TERMÍNY A CENY:

14.5. - 19.5.2022

12.300 Kč/os

 

Jednolůžkový pokoj za příplatek 1 800 Kč.

Cena zahrnuje:
4x ubytování v hotelu s polopenzí, pobytovou taxu, vstup do zahrad u Merana, ochutnávku tortellin a vína, jízdu po jezeře Garda, lanovku do Bergamo Alta, dopravu autobusem vč. výletů, služby průvodce českého a v některých místech i italského.

Cena pojištění: 430,-Kč/os (léčebné výlohy, storno zájezdu, covid-19)Itálie zájezdyDolomity – Val GardenaDolomity – Latemar / RosengartenJarní toulky kolem jezera Garda


Jarní toulky kolem jezera Garda© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174