Réunion a Mauricius - fascinující ostrovy indického oceánu


IMG_5737.JPG
IMG_5780.JPG
IMG_5902.JPG
IMG_6017.JPG
IMG_6054.JPG
IMG_6087.JPG
IMG_6089a
IMG_6121.JPG
IMG_6138.JPG
IMG_6183.JPG
IMG_6238.JPG
shutterstock_764464015
shutterstock_762828655
shutterstock_762189733

  • exotické pláže
  • nádherné horské scenérie
  • české průvodkyně žijící v místě na obou ostrovech
  • skupina max. 16 účastníků

Navštivte s námi již třetí sezonu dva ostrovy odlišných světů v souostroví Maskarén – Réunion a Mauricius. Naše cesta je ideální kombinací poznání a odpočinku – vydáme se obdivovat kouzlo divokého, hornatého a sopečného vnitrozemí Réunionu a budeme
relaxovat na bílých plážích ostrova Mauricius. Exotický Réunion (rozloha ostrova je 2 500 km2) vás překvapí ohromnou geografickou rozmanitostí – najdete zde lávová pole, smaragdově zelené panenské lesy, divokou horskou přírodu i šumící vodopády. Ostrov je
na první pohled jako kousek Francie přenesený do tropů, avšak do charakteru pevninské Francie má daleko, podléhá i čínským, indickým a africkým vlivům. Turisté sem jezdí hlavně kvůli neobyčejně krásným horám, po jejichž úbočích se vinou stezky sestupující do hlubokých údolí a roklin. Při našich pěších výletech touto fascinující přírodou budeme obdivovat nejvyšší horu Piton des Neiges (3 070 m n. m.), přírodní amfiteátry (místními zvané „Cirques“) Mafate, Cilaos a Salazie i unikátní sopečnou krajinu jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise. Po týdnu plném intenzivního poznávání přírody Réunionu se po pouhé  půlhodince letu ocitnete na tropických plážích ostrova Mauricius, kde vás čeká na závěr pobytu odpočinek ve stínu palem a koupání v průzračném moři.

PROGRAM:

1. den: transfer busem z Liberce na letiště v Ruzyni, odlet z Prahy na Mauricius.

2. den: přílet na Mauricius (časový posun při našem letním čase je pouze 2 hod.), pokračování s přestupem s Air Mauritius na Réunion. Po půlhodině letu přílet do Saint-Denis na Réunionu v odpoledních hodinách, transfer do hotelu na západním pobřeží,
odpočinek.

3. den: po snídani – dopoledne volno, odpočinek, koupání, šnorchlování, odpoledne výlet do blízkého Saint-Gilles, fakultativně výlet za pozorováním velryb, prohlídka mořského akvária a botanické zahrady, návrat do hotelu.

4. den: po snídani – odjezd na vyhlídku Piton Maïdo (2 190 m n. m.), odkud se naskýtá úchvatný výhled na Cirque de Mafate – lehká pěší turistika. Cirque de Mafate je nejméně přístupným ze všech tří kráterů. Nejsou zde žádné silnice a krajina velmi silně připomíná prostředí Tolkienova Pána prstenů. I přes značnou odloučenost od okolí zde však naleznete několik malinkých vesniček, kde žije vždy jen pár obyvatel. Odpoledne dle časových možností pohled na západ slunce z jedné z nejkrásnějších réunionských pláží – Boucan Canot. Návrat do hotelu.

5. den: po snídani nás čeká opět lehká turistika ve vnitrozemí, v oblasti Cirque de Cilaos – krajina se sopečnými vrcholky, hlubokými roklinami a lesy. Pohádkové horské městečko Cilaos je známé svými přírodními termálními prameny, kuchařským uměním a dobrým vínem. Dominantou oblasti je vrchol Piton des Neiges – vrchol 3 069 m n. m. – ubytování v horách v Cilaosu.

6. den: po snídani – odjezd do oblasti „Divokého jihu“ – odhalíme neuspěchaný život v kombinaci s nádhernou přírodou – úrodné svahy sopek, skalnaté pobřeží s rozbouřenými vlnami, venkovské silničky. Vyjdeme na vyhlídku Piton Petite Ile, projedeme kolem   lávových polí, zastavíme se v Le jardin des parfums et des épices (Zahrada vůní a koření) a nocovat budeme opět u moře v Saint-Pierre na jihu ostrova.

7. den: po snídani se vydáme na samý jih Réunionu, vykoupeme se na krásné pláži lemované palmami Grande-Anse, navštívíme destilérku rumu a ochutnáme její produkty. Poté nás čeká prohlídka lávových polí, popř. zastávka ve vulkanologickém centru a výjezd do hor pod sopku.

8. den: po snídani turistika v oblasti Piton de la Fournaise (2 510 m n. m.) – je to jedna z nejlépe přístupných aktivních sopek na světě, energií překypující, doutnající a stále činný vulkán je největší atrakcí ostrova (délka i náročnost túry dle aktuálních klimatických
podmínek). Vyjedeme do La Plaine-des-Palmistes (pod sopkou Piton de la Fournaise) – okolí vesničky tvoří hustý les tamaryšků
a obrovských stromových kapradin.

9. den: po snídani výlet do oblasti Cirque de Salazie – nádherné přírodní scenérie – uvidíme hory tyčící se do nebe, vodopády, klikaté silnice, typické kreolské vesničky rozhozené v horách. V Hell-Bourgu navštívíme kreolský dům Maison Folio a také odkryjeme tajemství pěstování pravé bourbounské vanilky, jež se získává z orchidejí. Ubytování v okolí Saint-Denis.

10. den: odlet na Mauricius kolem poledne – transfer do hotelu na východním pobřeží. Po čtyři noci budeme ubytováni v novém 3* hotelu Mystik Hotel s bazénem (www.mystikhotel.com), přímo u pláže Mont Choisy Beach, jedné z nejhezčích na ostrově, koupání, relax, večeře.

11. den: po snídani celodenní výlet ostrovem – navštívíme Grand Bassin, přírodníjezero uprostřed vyhaslého kráteru, a hinduistický chrám, národní park Black River Gorges, vodopády Tamarin, Údolí barev – La Vallée des Couleurs, během cesty budeme obdivovat výhled na věhlasnou skálu Le Morne. Návrat do hotelu, večeře.

12. den: po snídani individuálníprogram – šnorchlování, koupání, večeře v hotelu.

13. den: možnost  výběru z fakultativních výletů – celodenní výlet katamaránem na tropický ostrov Ile aux Cerfs.

14. den: po snídani individuální program – šnorchlování, koupání, odpoledne transfer na letiště.

15. den: přílet do Prahy dopoledne, transfer autobusem do Liberce.

TERMÍNY A CENY:

16. 9. – 30. 9. 2018*

* Termín je orientační a bude upřesněn dle letového řádu (± 3–4 dny).

75 500 Kč/os. ve dvoulůžkovém pokoji

 

Cena zahrnuje: transfery autobusem Liberec – Letiště V. Havla Praha – Liberec, letenky Praha–Mauricius–Réunion–Mauricius–Praha, 8× ubytování se snídaní na Réunionu – ubytování je zajištěno v penzionech či bungalovech ve dvoulůžkových pokojích, výlety autobusem na Réunionu s českou průvodkyní dle programu (mimo případné vstupy), 4× ubytování s polopenzí v komfortním 3* hotelu s bazénem na Mauriciu, služby české průvodkyně na Réunionu, 1× celodenní výlet s českou průvodkyní na Mauriciu, pojištění na storno zájezdu a léčebné výlohy UNIQA (do 3 mil. Kč/os.).
Mauricius, Reunion zájezdyRéunion a Mauricius - fascinující ostrovy indického oceánu


Réunion a Mauricius - fascinující ostrovy indického oceánu


Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 50 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa nabízíme balíček pojištění na léčebné výlohy + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK), který lze zakoupit společně se zájezdem.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174