Apulie - Salento


salento moře
salento domy
Otranto
olivy puglia
puglia trh
shutterstock_444425152
shutterstock_478750567

  • blankytně průzračné moře
  • hotel s bazénem a lehátky přímo u pláže
  • hvězdicové výlety v ceně
  • vč. transferu na letiště

Na jih od Říma se slunce stává jiskřivějším, jídla chutnějšími, pracovní produkt menším a vášně intenzivnějšími. I když je jižní Itálie již dlouho vystavena záporným stereotypům a předsudkům bohatého severu, zůstává region „Mezzogiorno" oprávněně hrdý na své upřímné a velkomyslné obyvatele, silně zakořeněné tradice, bohatou historii a okouzlující pláže. Ne nadarmo Italové místní pobřeží nazývají „Maledivy Itálie". Během našeho týdenního pobytu v samém „podpatku italské kozačky" najdete tu pravou Itálii, která si ještě do dnešních dnů zachovává svou autentičnost a zůstává stranou turistických davů.

PROGRAM:

1. den: transfer autobusem na letiště, odlet do Puglie, transfer do hotelu, ubytování.

2.–7. den: pobyt u moře, relax, opalování, koupání. Krásná bílá pláž s jemným pískem se rozléhá přímo před hotelem. Během pobytu se uskuteční 2 celodenní výlety s naší průvodkyní do barokního Lecce, rybářského přístavního městečka Gallipoli, stojícího na skalnatém ostrově, navštívíme i staré přístavní město Otranto s aragonským hradem a normanskou bazilikou a vydáme se až na samou špičku poloostrova do Santa Maria di Leuca, městečka na vysokých útesech s výhledy na Jónské i Jaderské moře. Skály jsou zde místy přerušené úzkými zátokami a malými romantickými plážemi. Vnitrozemí poloostrova Salento tvoří nízká pahorkatina porostlá hustou subtropickou vegetací. Jsou zde staleté piniové a olivové háje, nekonečné vinice i sady s citrusy. Během našich výletů se zastavíme i ve vinařském městečku Galatina s románským kostelíkem S. Caterina a ochutnáme skvělé místní víno, pěstují se zde odrůdy Primitivo di Manduria. Nenecháme si ujít ani zajímavou návštěvu starobylých podzemních lisoven olivového oleje.

8. den: transfer na letiště, odlet do Prahy, transfer autobusem do Liberce.

UBYTOVÁNÍ:

7× ubytování v příjemném resortu 3* přímo u pláže. Hotel má renovované pokoje s TV, trezorem, ledničkou, telefonem a individuálně řízenou klimatizací. Stravování v podobě polopenze – snídaně formou bufetu, večeře servírovaná o třech chodech se salátovým bufetem (výběr ze dvou předkrmů a dvou hlavních jídel). Hotel nabízí speciality jihoitalské kuchyně a používá k přípravě jídel čerstvé lokální suroviny a produkty. V hotelu je klientům k dispozici bazén, možnost pronájmu jízdních kol a katamaránů či tenisového kurtu. V ceně pobytu je i plážový servis (1 slunečník a 2 lehátka na pokoj od 4. řady).

TERMÍNY A CENY:

7. 6. – 14. 6. 2019

 

Dospělý

23 900 Kč/os.

 

Sleva dítě na přistýlce – 7 500 Kč, sleva 3. os. na přistýlce – 2 000 Kč.

Termín zájezdu se může v souvislosti s letovým řádem posunout ± o 2 dny a bude potvrzen v březnu, informace v CK.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem z Liberce na letiště a zpět, leteckou dopravu do Brindisi či Bari, transfer na ubytování, 7× ubytování s polopenzí, 2 celodenní výlety dle programu, služby průvodce během celého pobytu, pobytovou taxu.

Cena pojištění: 320 Kč/osoba


Itálie zájezdyDolomity – Val GardenaDolomity – Latemar / RosengartenArena di Verona - Plácido DomingoApulie - SalentoSardinie


Apulie - Salento


Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 50 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa nabízíme balíček pojištění na léčebné výlohy + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK), který lze zakoupit společně se zájezdem.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174