Azory – krásy ostrova São Miguel


FOGO LAKE
nature-3595382_1920
SANGUINHO
sao-miguel-2144666_1920
landscape-2851895_1920
sao-344306_1920
santa-maria-azores-3402965_1920
comanche-2783717_1920
SETE CIDADES LAKES
church-1569113_1920

  • turistika exotickou, panenskou přírodou
  • koupání ve vulkanických horkých pramenech
  • doprovázet vás bude zkušený průvodce a cestovatel Jan Kubišta

Azorské ostrovy jsou portugalské souostroví a zámořské autonomní území Portugalska, jež se nachází v Atlantském oceánu přibližně 1 500 km od Lisabonu a asi 3 900 km od východního pobřeží Severní Ameriky. Azory vznikly díky podmořským sopkám, zemětřesením a lávě, erupce tak zapříčinily (před miliony let v hlubinách moře) vznik gigantického horského pásma, které na některých místech vyvrásnilo až nad hladinu oceánu. Dodnes někteří pokládají souostroví za zbytky bájné Atlantidy. Turisty i fotografy z celého světa na ostrovy láká unikátní, pohádkově krásná a nevšední krajina. My během našeho pobytu navštívíme největší a jeden z nejzajímavějších ostrovů – São Miguel. Najdete zde sopečná jezera, jež se nacházejí ve vyhaslých kráterech, obdivovat budete i pestrou flóru – místní prales s bambusovníky, azalkami, hortenziemi i divokými citrusy a banánovníky, užijete si i krásné vyhlídkové treky.
Program zájezdu pro vás připravil Jan Kubišta – cestovatel, horský průvodce a překladatel z portugalštiny, který je zároveň skvělým a zkušeným znalcem Azorského souostroví a ostrova São Miguel a představí vám jej v celé jeho kráse.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce, ráno odlet z Prahy přes Lisabon do Ponta Delgady. Přílet odpoledne, transfer do hotelu, odpočinek, navečer welcome drink a informační schůzka s průvodcem.

2. den: výlet do západní části ostrova. Dopoledne návštěva ananasových plantáží Arruda, prohlédnete si ananasové skleníky a poodhalíte zajímavosti spojené s pěstováním tohoto ovoce. Poté přejedete přes známé vyhlídky západní části ostrova až na vyhlídkový bod Vista do Rei (panorama nejznámějších azorských jezer Lagoa Azul a Lagoa Verde – Zeleného a Modrého jezera). Následovat bude osobní volno v městečku Sete Cidades uprostřed sopečného kráteru, možnost občerstvení. Odpoledne přejedete do nedalekého Mosteiros, kde budete mít možnost vykoupat se v přírodních lávových bazéncích.

3. den: ráno pěší procházka hlavním městem Ponta Delgada (typická tržnice s možností ochutnávky místních sýrů, případně likérů a ovoce, monumentální brána Portas da Cidade, symbol hlavního města souostroví, prohlídka historického centra). Odpoledne fakultativně polodenní výlet lodí na ostrůvek Ilhéu da Vila Franca do Campo. Možnost koupání v sopečné laguně této výjimečné přírodní rezervace.

4. den: přejezd na východní část ostrova. Pěší výlet ke krásnému vodopádu v oblasti Faial da Terra – Salto do Prego (cca 2 h, 5 km, náročnost střední). Trek kopcovitou zelenou krajinou plnou endemické i cizokrajné květeny. Cesta do městečka Furnas, ochutnávka místní speciality „cozido" (směs masa a zeleniny připravovaná po dlouhé hodiny v horké sopečné půdě). Odpoledne prohlídka věhlasné botanické zahrady Terra Nostra (nejkrásnější azorská botanická zahrada), možnost koupání v termálních bazénech.

5. den: ráno odjezd na severní pobřeží. Trekking v oblasti přímořských útesů (Vigia de São Pedro). Pohodová procházka divokou i kulturní pobřežní krajinou s nádhernými výhledy na oceán (cca 6,5 km, obtížnost lehká). Na cestě zpět krátká návštěva městečka Ribeira Grande (ochutnávka místních likérů) a zastávka na koupání v divokém Atlantiku na známé pláži Santa Barbara.

6. den: trek k nejkrásnějšímu jezeru Azorských ostrovů Lagoa do Fogo (cca 11 km, 4 h, náročnost střední). Sladkovodní jezero na dně sopečného kráteru je bezesporu jedním z nejfotogeničtějších míst celého souostroví. Výstup bujnou vegetací plnou endemické květeny, jedna z nejúžasnějších procházek na ostrově. Odpoledne koupání v horkých pramenech v oblasti Caldeira Velha. Možnost relaxace v termálních vodách pod stromovými kapradinami.

7. den: Přejezd na známou vyhlídku Santa Iria na severním pobřeží. Pobřežní turistika v oblasti Moinhos da Ribeira Funda – Maia (cca 7 km, 4 h, obtížnost střední). Turisticky méně známá trasa plná stoupání a klesání v blízkosti bouřlivého Atlantiku. Koupání na jedné z krásných pláží severního pobřeží.

8. den: osobní volno v Ponta Delgadě, možnost volby fakultativního výletu – sledování velryb a delfínů, zapůjčení vozu atd. Ve večerních hodinách transfer na letiště, odlet přes Lisabon do Prahy.

9. den: transfer z letiště a příjezd do Liberce následující den v ranních hodinách.

TERMÍNY A CENY:

11. 8. – 19. 8. 2019

35 900 Kč/os.

Příplatek jednolůžkový pokoj – 6 700 Kč, příplatek polopenze v místě 122 € – 7× večeře.

Cena zahrnuje: letenku Praha – Ponta Delgada – Praha, 7× nocleh se snídaní v hotelu 3*, výlety místním autobusem dle programu vč. vstupů (výlet na ostrov Vila Franca, jezero Furnas, botanická zahrada Terra Nostra, typický oběd „cozido", welcome drink, vstup do termálního bazénu Caldeira Velha), transfery z letiště Ponta Delgada – hotel a zpět, transfery autobusem Liberec–Praha–Liberec, služby průvodce.

Cena pojištění: 400 Kč/osoba


Azory zájezdyAzory – krásy ostrova São Miguel


Azory – krásy ostrova São Miguel


Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 50 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa nabízíme balíček pojištění na léčebné výlohy + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK), který lze zakoupit společně se zájezdem.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174