Azory – krásy ostrova São Miguel


azores-1000258
Azory 1
church-1569113_1920
monument-3584456
road-1862761
comanche-2783717_1920
landscape-3588283
sao-344306_1920
FOGO LAKE
nature-2879698
nature-3595382_1920
sao-miguel-2144666_1920
landscape-2851895_1920
SANGUINHO
santa-maria-azores-3402965_1920
SETE CIDADES LAKES

  • turistika exotickou, panenskou přírodou
  • koupání ve vulkanických horkých pramenech
  • doprovázet vás bude zkušený průvodce a cestovatel Jan Kubišta

Azorské ostrovy jsou portugalské souostroví a zámořské autonomní území Portugalska, jež se nachází v Atlantském oceánu přibližně 1 500 km od Lisabonu a asi 3 900 km od východního pobřeží Severní Ameriky. Azory vznikly díky podmořským sopkám, zemětřesením a lávě, erupce tak zapříčinily (před miliony let v hlubinách moře) vznik gigantického horského pásma, které na některých místech vyvrásnilo až nad hladinu oceánu. Dodnes někteří pokládají souostroví za zbytky bájné Atlantidy. Turisty i fotografy z celého světa na ostrovy láká unikátní, pohádkově krásná a nevšední krajina. My během našeho pobytu navštívíme největší a jeden z nejzajímavějších ostrovů – São Miguel. Najdete zde sopečná jezera, jež se nacházejí ve vyhaslých kráterech, obdivovat budete i pestrou flóru (místní prales s bambusovníky, azalkami, hortenziemi i divokými citrusy a banánovníky), užijete si i krásné vyhlídkové treky.
Program zájezdu pro Vás připravil Jan Kubišta – cestovatel, horský průvodce a překladatel z portugalštiny, který je zároveň skvělým a zkušeným znalcem Azorského souostroví i ostrova São Miguel, a představí Vám jej v celé jeho kráse.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce, ráno odlet z Prahy přes Lisabon do Ponta Delgady. Přílet odpoledne, transfer do hotelu, odpočinek, navečer welcome drink a informační schůzka s průvodcem.

2. den: výlet do západní části ostrova. Dopoledne návštěva ananasových plantáží Arruda, prohlédnete si ananasové skleníky a poodhalíte zajímavosti spojené s pěstováním tohoto ovoce. Poté přejedete přes známé vyhlídky západní části ostrova až na vyhlídkový bod Vista do Rei, uvidíte panorama nejznámějších azorských jezer Lagoa Azul a Lagoa Verde – Zeleného a Modrého jezera. Následovat bude osobní volno v městečku Sete Cidades uprostřed sopečného kráteru, možnost občerstvení. Odpoledne přejedete do nedalekého Mosteiros, kde budete mít možnost vykoupat se v přírodních lávových bazéncích.

3. den: ráno pěší procházka hlavním městem Ponta Delgada, kde je k vidění např. typická tržnice s možností ochutnávky místních sýrů, případně likérů a ovoce, monumentální brána Portas da Cidade, symbol hlavního města souostroví. Uskuteční se též prohlídka historického centra. Odpoledne bude možnost půldenního fakultativního výletu lodí na ostrůvek Ilhéu da Vila Franca do Campo, kde se můžete vykoupat v sopečné laguně této výjimečné přírodní rezervace.

4. den: přejezd na východní část ostrova. Zde pěší výlet ke krásnému vodopádu v oblasti Faial da Terra – Salto do Prego (cca 2 h, 5 km, náročnost střední). Jedná se o trek kopcovitou zelenou krajinou plnou endemické i cizokrajné květeny. Následovat bude cesta do městečka Furnas a ochutnávka místní speciality „cozido" (směs masa a zeleniny připravovaná po dlouhé hodiny v horké sopečné půdě). Odpoledne je v plánu prohlídka věhlasné botanické zahrady Terra Nostra (nejkrásnější azorská botanická zahrada), též možnost koupání v termálních bazénech.

5. den: ráno odjezd na severní pobřeží. Trekking v oblasti přímořských útesů Vigia de São Pedro. Pohodová procházka divokou i kulturní pobřežní krajinou s nádhernými výhledy na oceán (cca 6,5 km, obtížnost lehká). Na cestě zpět krátká návštěva městečka Ribeira Grande (ochutnávka místních likérů) a zastávka na koupání v divokém Atlantiku na známé pláži Santa Barbara.

6. den: trek k nejkrásnějšímu jezeru Azorských ostrovů Lagoa do Fogo (cca 11 km, 4 h, náročnost střední). Sladkovodní jezero na dně sopečného kráteru je bezesporu jedním z nejfotogeničtějších míst celého souostroví. Výstup bujnou vegetací plnou endemické květeny, jedna z nejúžasnějších procházek na ostrově. Odpoledne koupání v horkých pramenech v oblasti Caldeira Velha. Možnost relaxace v termálních vodách pod stromovými kapradinami.

7. den: Přejezd na známou vyhlídku Santa Iria na severním pobřeží. Pobřežní turistika v oblasti Moinhos da Ribeira Funda – Maia (cca 7 km, 4 h, obtížnost střední). Turisticky méně známá trasa plná stoupání a klesání v blízkosti Atlantiku. Koupání na jedné z krásných pláží severního pobřeží.

8. den: dopoledne osobní volno v Ponta Delgadě, v odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet přes Lisabon do Prahy, kolem půlnoci přílet do Prahy, následně transfer naším autobusem do Liberce.

UBYTOVÁNÍ:

Ubytování v novém, příjemném 3* hotelu v Ponta Delgadě, v blízkosti historického centra města a přístavu. Moderní dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou, TV, telefonem, trezorem, fénem, psacím stolem. Wi-Fi k dispozici ve všech hotelových prostorách. Snídaně se podává formou švédského stolu.

TERMÍNY A CENY:

1. 8. – 8. 8. 2020

37 900 Kč/os.

Příplatek jednolůžkový pokoj – 6 700 Kč.

Cena zahrnuje: letenku Praha – Ponta Delgada – Praha, 7× nocleh se snídaní v hotelu 3*, výlety místním autobusem dle programu vč. vstupů (výlet na ostrov Vila Franca, jezero Furnas, botanická zahrada Terra Nostra, typický oběd „cozido", welcome drink, vstup do termálního bazénu Caldeira Velha), transfery z letiště Ponta Delgada – hotel a zpět, transfery autobusem Liberec–Praha–Liberec, služby průvodce.

Cena pojištění: 400 Kč


Azory zájezdyAzory – krásy ostrova São Miguel


Azory – krásy ostrova São Miguel


Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 30 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA nabízíme výhodný balíček pojištění na léčebné výlohy (plnění do výše 3 mil. Kč) + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK či na našich stránkách – www.best-tour.cz), který lze zakoupit pouze společně se zájezdem. V pozdějším termínu nelze již pojištění dokoupit.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174