Turistika a relax na ostrově Cres


01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

  • krásná příroda
  • hotel přímo u oblázkové pláže
  • 300 km značených tras
  • celodenní výlet v ceně

Zalesněný ostrov Cres tvoří 66 km dlouhý a 2-13 km úzký pás země a je jen velmi málo obydlený (ca 3000 obyvatel). Dominuje mu především krásná příroda se skrytými  zálivy i oblázkovými plážemi a hornaté vnitrozemí (nejvyšší hora Gorice 648 m.n.m). Můžete zde podniknout řadu pěších výletů a během nich obdivovat na 1300 druhů rostlin. Na ostrově najdete i dvě ornitologické rezervace chránící hnízdiště supa bělohlavého. Místní vesničky jsou zasazeny do malebně vlnící se krajiny, na zdejších domech ještě dnes najdete erby benátských rodin, které obývaly ostrov v patnáctém století. Během vašeho pobytu na Cresu si užijete relax na krásných plážích v kombinaci se zajímavými pěšími výlety či procházkami.

PROGRAM:

1. den: odjezd ve večerních hodinách z Liberce.

2. – 9. den: pobyt na ostrově Cres spojený s koupáním a výlety. Nabídneme vám autobusový výlet napříč ostrovem Cres přes městečko Osor, jež tvoří spojnici ostrova Cres a Losinj, až do přímořských městeček Mali a Velki Losinj, kde můžete obdivovat řadu historických domů a kostelíků a navštívit i některé z místních restaurací a kaváren. Na túry podél pobřeží i do vnitrozemí se můžete vydat individuálně přímo od hotelu (návrhy pěších tras obdržíte přímo od průvodce). Fakultativně vám nabídneme výlety lodí - pozorování delfínů, výlet s rybím piknikem nebo do modré jeskyně.

10.den: příjezd do Liberce v ranních - dopoledních hodinách.

UBYTOVÁNÍ:

V hotelu 3*. Hotel leží v klidné poloze, obklopen zelení, přímo u pláže. Za 10 min pěší chůze se pobřežní promenádou dostanete do městečka Cres s kavárnami, restauracemi a obchody. Přímo před hotelem je pláž s hrubším pískem, můžete si i pronajmout lehátka v zastíněném hotelovém parku. V okolí hotelu pak najdete v malých zálivech různé druhy pláží – oblázkové, betonová plata i ty s písečným vstupem do moře. Pláže jsou umístěné v malých zálivech a poskytují soukromí. Menší pokoje jsou situovány v hlavní budově a vybaveny koupelnou, TV-Sat, klimatizací, telefonem, minibarem, Wi-Fi a balkonem. Všechny mají výhled do zalesněného parku, který obklopuje celý hotel. Stravování formou polopenze – welcome drink, snídaně bufet v restauraci či na velké terase hotelu, večeře servírovaná, výběr ze 4 menu, salát a dezerty formou bufetu. V hotelu si lze pronajmout kolo či tenisový kurt. 1x týdně hotel pořádá taneční večer s živou hudbou.

TERMÍNY A CENA:

25.8. - 3.9.2023        14 200 Kč/os.


Cena zahrnuje: 7x ubytování s polopenzí, welcome drink, dopravu a trajekt, celodenní výlet naším autobusem, služby průvodce, pobytovou taxu.

Cena nezahrnuje: sleva děti do 12ti (11,99) let 2000,- Kč/dítě/pobyt na přistýlce s dvěma dospělými, příplatek jednolůžkový pokoj na dotaz.

Cena pojištění: Tarif K5S+, 520,- Kč/os (léčebné výlohy, storno zájezdu)


Chorvatsko zájezdyTuristika a relax na ostrově Cres


Turistika a relax na ostrově Cres© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174