Dolomity – Alta Badia


02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
22
17
19
20
21
01
23

  • úchvatný svět vápencových štítů
  • nádherné horské scenérie
  • skvělá lokální kuchyně

Alta Badia se nachází v srdci Dolomit (UNESCO), krajinu zde tvoří zelené louky, hluboké lesy i gigantické, kamenné útvary. Oblast je součástí přírodního parku Fanes a tvoří ji 6 malebných vesniček (Colfosco, La Villa, S. Cassiano, Badia, La Val) s hlavním střediskem Corvara. Najedete zde na 400 km značených pěších tras, vedených překrásnou přírodou. Alta Badia je také domovem Ladinů, odlišné kulturní skupiny, jejichž jazykem – ladinštinou se dodnes mluví v několika vesničkách. Ladinové říkají Dolomitům „lis montes paljes" (bledé hory), čímž upozorňují na světlý odstín skal. Když se díváte na Dolomity při západu slunce, planou ohnivě růžovou červení. Proč? Ve skutečnosti jsou totiž vrstvami někdejších korálových útesů. Nádherné horské scenérie, pohostinné obyvatelstvo i výtečná místní kuchyně, jsou příslibem příjemně strávené dovolené.


Program:

1. den: odjezd z Liberce ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie.

2. den: příjezd do Alta Badie, dopoledne lehká turistika, ubytování, večeře

2.-7.den: turistika v oblasti Alta Badie organizovaná naším průvodcem s neomezeným využitím lanovek na pětidenní turistickou kartu – lanovky z Corvary, Colfosca, San Cassiana, La Villy a Badie (podmínky karty 2023). Mnohým již dobře známý masiv Sella Ronda, který je pro svůj vzhled nezaměnitelný s jakoukoliv další horskou skupinou Dolomit, si tak prohlédnete z jiné perspektivy než tomu bylo v zájezdech do Val Gardeny. Nejvyšším vrcholem je zde Piz Boé (3152 m), který patří mezi nejlépe zdolatelný třítisícový vrchol v Dolomitech. Záměrně opět zařazujeme oblíbený červnový termín, kdy v Dolomitech můžete obdivovat voňavé, rozkvetlé louky a užívat si trasy bez velkého množství turistů.

7. den: turistika, navečer odjezd do ČR.

8. den: příjezd v ranních hodinách do Liberce.

Ubytování:

v tradičním jihotyrolském hotelu 3* s dlouhou, rodinnou tradicí. Hotel se nachází v klidné, panoramatické poloze, 300 m od zastávky místního autobusu a 5 min. pěšky od centra. K vybavení hotelu patří menší wellness centrum se saunou, vířivkou, parní lázní (zapůjčení županu za poplatek). Stravování formou polopenze – snídaně formou bufetu, večeře servírovaná o třech chodech se salátovým bufetem a s teplými i studenými předkrmy (pouze jeden hlavní chod – bez možnosti výběru). 1x během pobytu se uskuteční typická večeře s ladinskými specialitami. Prostorné pokoje jsou útulně zařízeny s koupelnou, WC, TV, Wi-Fi a trezorem. Hotel nabízí apartmány či větší suite pokoje s výraznou slevou pro 3. osobu na přistýlce. Jednolůžkové pokoje nejsou k dispozici.

Termín a cena:

22.6. - 29.6.2024

16.900,- Kč


Cena zahrnuje: 5x ubytování s polopenzí, dopravu autobusem, 5ti denní turistickou kartu, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: pobytovou taxu 1,90 €/os/den, sleva na 3.os na přistýlce 2500,- Kč.

Cena pojištění: Tarif K5S+, 490,- Kč/os (léčebné výlohy, storno zájezdu)


Itálie zájezdyJižní Tyrolsko + Dolomity - Alta PusteriaDolomity – Alta BadiaDolomity – Rosengarten LatemarItálie - termání ostrov Ischia


Dolomity – Alta Badia© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174