Dolomity – Rosengarten Latemar


01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18

  • túry vedené úžasnou přírodou
  • hotel s bazénem na úpatí Latemaru s krásnými výhledy
  • večerní welcome drink s živou hudbou v 2.100 m.n.m pro naše klienty

Znovu se vydáváme do vámi oblíbené oblasti Val d'Egga, ležící jen 25 km jihovýchodně od Bolzana uprostřed skalních útvarů Rosengartenu a pohoří Latemar. Při západu slunce se často vrcholy Rosengartenu zbarvují do růžova a díky tomuto jevu vznikla i legenda o germánském králi Laurinovi a jeho vikingské nevěstě. Jako v pohádce si budete připadat i u smaragdově zbarveného jezera Karersee, jež patří k nejkrásnějším v Alpách. Idylické horské vesničky a stará selská stavení jen dokreslují osobitý ráz této jedinečné krajiny. V celé oblasti najdete na 500 km pěších tras, ty nejhezčí si projdete s využitím místních lanovek a s naším průvodcem.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce do Itálie ve večerních hodinách. 2. den: příjezd do Val d'Egga dopoledne, lehká turistika, ubytování v odpoledních hodinách.

2. – 7. den: turistika v oblasti Latemar/Rosengarten, organizovaná naším průvodcem s využitím pětidenní turistické karty (podmínky karty r. 2023) – k našim túrám využijete některé z 15ti lanovek: lanovka Paolina a Král Laurin, lanovka Laurin I a lanovka z Obereggen-Oberholz, lanovka Catinaccio, lanovka Vajolet I + II, lanovka Pian de Pecei – Ciampedie, Passo Feudo, Agnello, Stalimen, Alpe di Siusi. Podíváme se také k jezeru Karersee, kde trávily prázdniny císařovna Sissi nebo Agatha Christie. V jeho průzračných vodách se zrcadlí tolik obdivované panorama severní stěny Latemaru.

7. den: turistika v oblasti Val d'Egga, navečer odjezd do ČR.

8. den: příjezd do Liberce v ranních hodinách.

UBYTOVÁNÍ:

v 3* hotelu superior, v krásné panoramatické poloze 1 600 m n. m. na úpatí Latemaru. Hostům nabízí hotel relaxaci ve wellness s krytým bazénem 29 °C a menším bazénem 34 °C s vířivkou. Z bazénu lze vyjít rovnou do zahrady, která je vybavená lehátky. Součástí wellness je také finská sauna, bio sauna, parní lázeň a fitness místnost. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny koupelnou s fénem, TV a minibarem. Stravování formou polopenze – snídaně švédské stoly, servírovat se bude večeře o 4 chodech se salátovým bufetem. V hotelu se podávají italské a jihotyrolské speciality. Druhý den pobytu bude pro vás připraven v podvečer aperitiv s živou hudbou ve 2.100 m.n.m (lanovka na vrchol gratis). 

TERMÍNY A CENY:

5.7. - 12.7.2024

15.900 Kč 

 

Cena zahrnuje:5× ubytování s polopenzí, dopravu autobusem, turistickou kartu, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: pobytovou taxu – 2,90 €/os/den – platba v místě. Jednolůžkový pokoj za příplatek – 1 800,- Kč.

Cena pojištění: Tarif K5S+, 490,- Kč/os (léčebné výlohy, storno zájezdu)


Itálie zájezdyJižní Tyrolsko + Dolomity - Alta PusteriaDolomity – Alta BadiaDolomity – Rosengarten LatemarItálie - termání ostrov Ischia


Dolomity – Rosengarten Latemar© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174