Slovinské pobřeží a italské Furlánsko


aquileia-1228923
castle-4357442
clock-4086577
DSC_0183-ubald-trnkoczy.JPG
feel_and_taste_kmetija Gramona_Branko_Furlanic (45)
feel_and_taste_Secoveljske_soline_Branko_Furlanic (25)m
landscape-3680505
Mesecev-zaliv_Jaka-Ivancic
Piran z obzidja_Foto_Jaka Ivanźiź
Piran_Foto_Jaka-Ivanźiź
Piran_Foto_Jaka-Ivanźiź1
Piran_Foto_Jaka-Ivanźiź4
Portoro§-Foto_Jaka-Ivanźiź1
Skocjanske jame - Cerkvenikov most jpg.JPG
Skocjanske jame - paradiz.JPG
Skocjanske jame - Sumeca jama.JPG
Strunjan s pinijo - ubald trnkoczy.JPG
trieste-442587
wine-1761613

  • Relax v mořských lázních Slovinska
  • Historický Terst
  • Škocjanské jeskyně UNESCO

Máte chuť se ještě vykoupat na konci léta? Ale pouhé lenošení na pláži Vás neláká? Nabízíme Vám příjemnou kombinaci v podobě relaxování u Jaderského moře s pestrými výlety po italském Furlánsku a slovinském přímořském pobřeží. Při našich toulkách zavítáme do půvabného Piranu, podíváme se, jak se těží sůl z přímořských polí, budeme obdivovat spleť podzemních chodeb a cestiček ve Škocjanských jeskyních nebo se toulat uličkami Udine a Terstu. Čeká nás i ochutnávka skvělých italských vín z furlánského regionu.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie

2. den: příjezd do Udine s malebným, historickým centrem a klikatými uličkami. Snídaně v typickém italském baru (cappuccino + croissant). Udine bývalo kdysi sídlem arcibiskupství, najdete zde řadu významných památek – místní katedrálu, domy a paláce na náměstí Piazza della Libertà či Piazza San Giacomo nebo palác Loggia del Lionello. Poté budeme pokračovat na slovinské pobřeží, ubytujeme se v hotelu u moře a následovat bude večeře.

2.–7. den: koupání a relax u moře na slovinském pobřeží, během pobytu se uskuteční výlety do italského Terstu – kosmopolitního, přístavního a kulturního města, které představuje centrum Furlánska. Terst bývá označován jako „nejméně italské město", součástí Itálie se stal až roku 1954. Rozlehlá náměstí s kavárnami ve „vídeňském stylu" a novorenesanční paláce připomínají jeho rakousko-uherskou historii, kdy město bylo po dlouhá léta pod vlivem Habsburků. Navštívíme i 7 km vzdálený zámek Miramare, letní sídlo mexického císaře Maxmiliána I. Ve Slovinsku nás pak čeká i návštěva Škocjanských jeskyní (UNESCO) s 26 vodopády, fascinujícím podzemním Velkým sálem (30 x 130 m) a 250 tisíc let starým stalagmitem obřích rozměrů. Zavítáme i do půvabného, přímořského letoviska Piran s benátskou atmosférou a krásnými výhledy, poodhalíme i způsob těžby soli na místních solných polích.

7. den: po snídani odjedeme ze Slovinska do Itálie, zastavíme se v Akvileji (UNESCO) a prohlédneme si jednu z nejstarších křesťanských bazilik v Itálii., Pokračovat budeme do Cividale del Friuli (UNESCO), malého městečka založeného Římany. Zde si prohlédneme např. Langobardský chrám, Ďáblův most nebo keltské Hypogeum (keltskou sakrální jeskyni). Po prohlídce Cividale del Friuli ochutnáme víno z místního vinařství a vydáme se na cestu domů.

8. den: příjezd do Liberce.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování v resortu 3, ca 200 m od moře. Celý komplex hotelových budov se nachází v krásném parku přírodní rezervace s bohatou zelení a výhledem na záliv. Pokoje jsou umístěny do 4* části hotelu a vybaveny koupelnou, sprchou, fénem, TV a balkonem. Stravování v restauraci – snídaně i večeře formou bufetu. K dispozici je klientům vnitřní i venkovní bazén s vyhřívanou mořskou vodou, Wi-Fi ve společných prostorách. Za poplatek wellness centrum a masáže. Pláž u hotelu je pozvolně se svažující, travnatá i betonová.

TERMÍNY A CENY:

30.8. – 6.9.2020

11 900 Kč

 

Sleva: děti ve věku 7–14 let na přistýlce 1800 Kč, sleva 3. os. na přistýlce 1200 Kč. Příplatek za jednolůžkový pokoj 2000 Kč/pobyt.

Cena zahrnuje: 5× ubytování s polopenzí, výše uvedené výlety, dopravu autobusem, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: pobytovou taxu (povinně) – 2,50€/os/den, vstupné během zájezdu, pokoj orientovaný na mořskou stranu – příplatek 680 Kč/os.

Cena pojištění: 270 Kč


Slovinsko zájezdySlovinské pobřeží a italské Furlánsko


Slovinské pobřeží a italské Furlánsko


Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 30 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA nabízíme výhodný balíček pojištění na léčebné výlohy (plnění do výše 3 mil. Kč) + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK či na našich stránkách – www.best-tour.cz), který lze zakoupit pouze společně se zájezdem. V pozdějším termínu nelze již pojištění dokoupit.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174