Jižní Tyrolsko + Dolomity - Alta Pusteria


11
02
03
04
05
06
07
08
09
10
12
13
14
15
16
17

  • TOP túry a výlety
  • pěšky kolem skalních zubů Tre Cime
  • romantika u jezera Braies
  • nenáročná turistika
  • hotel s venkovním vyhřívaným bazénem s panorama výhledem

Alta Pusteria – letní ráj v Dolomitech (UNESCO), oblast nádherných vápencových vrcholů, které se zvětráváním změnily na ostré pilíře a věže často fantastických tvarů - jedny z nejznámějších jsou impozantní štíty Tre Cime, které se stanou cílem jednoho z našich celodenních výletů. Ozdobou kraje jsou i kouzelná horská jezera – 36 m hluboké Lago di Braies či legendární jezero Misurina. Místní obyvatelé tu dodnes udržují staré zvyky a tradice ovlivněné rakouskou kulturou – uslyšíte tu německy jodlující hudební kapely, uvidíte farmáře v pestrobarevných, tyrolských krojích a na jídelním lístku nenajdete špagety, ale poctivý vídeňský řízek nebo císařský trhanec. Největším lákadlem Jižního Tyrolska však stále zůstává jedinečná, dechberoucí příroda. Přesvědčte se o tom sami na našem zájezdu.

Program:

1. den: odjezd z Liberce v ranních hodinách do Itálie, příjezd do hotelu.

2. - 6. den: turistika v oblasti Jižního Tyrolska a Alta Pusteria, organizovaná naším průvodcem – celodenní túra do jedné z nejatraktivnějších oblastí v Dolomitech (UNESCO) – pětihodinová nenáročná túra kolem skalního masivu Tre Cime - symbolu Dolomit (zastávka u jezera Misurina (tento den snídaně formou balíčku - brzký výjezd z hotelu), celodenní túra lanovkou ze Sesta, výstup na Monte Elmo a chatu Sillian (lanovka v ceně) – pěkné výhledy na Sextenské Dolomity, celodenní výlet k smaragdovému jezeru Braies (1500 m.n.m) spojený s turistikou, jezero Braies je jedním z nejkrásnějších a nejfotografovanějších v Dolomitech, a je také spojeno se zajímavými historickými fakty, odpoledne návštěva Brunecku a muzea Reinholda Messnera na hradě Ripa, celodenní výlet do tichého údolí Val di Morins, stranou turistického ruchu, – lehká túra v idylické krajině, kde je podél řeky Seres zasazeno 8 historických mlýnů. Navštívíme zde i místní muzeum věnované historii a kultuře Ladinů a ochutnáme jihotyrolské sýry a šunky u místního farmáře. Jednoduché túry max. 500 m převýšení - lze vždy přizpůsobit nárokům klienta.

6. den: po snídani individ. program – možnost výjezdu lanovkou na Kronplatz či pěší túra do okolí, odjezd v odpoledních hodinách, příjezd do Liberce po půlnoci.

Ubytování:

v komfortním jihotyrolském hotelu 3*s rodinnou atmosférou, v klidné, panoramatické poloze pod Kronplatzem. Ubytování je zajištěno v útulně vybavených pokojích s koupelnou, TV, telefonem, trezorem, balkonem. Relaxovat můžete ve vyhřívaném venkovním bazénu s lehátky a s krásným výhledem na okolní hory. K dispozici je vám také wellness centrum s finskou saunou, bylinkovou saunou, parní lázní, infra kabinou a klidovou, relaxační místností. Hotel nabízí skvělé jihotyrolské speciality, snídaně formou bufetu, večeře servírované o 3 chodech se salátovým bufetem.

Termín a cena:

16.6. - 21.6.2024

14.800,- Kč


Cena zahrnuje: 5x ubytování s polopenzí v hotelu 3*s wellness a venkovním bazénem, dopravu autobusem, 1x lanovku v Sestu, parkovné Tre Cime , parkové jezero Braies, muzeum Reinholda Messnera v Brunecku, Museum Ladinů, ochutnávku jihotyrolských specialit na farmě, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: pobytovou taxu - 3 €/os/den, příplatek za jednolůžkový pokoj 2200,- Kč/pobyt/os.

Cena pojištění: Tarif K5S+, 380,-Kč/os (léčebné výlohy, storno zájezdu)


Itálie zájezdyJižní Tyrolsko + Dolomity - Alta PusteriaDolomity – Alta BadiaDolomity – Rosengarten LatemarItálie - termání ostrov Ischia


Jižní Tyrolsko + Dolomity - Alta Pusteria



© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174