Itálie - termání ostrov Ischia


03
01
02
04
07
05
06
08
09

  • pohodlně letecky za teplem a sluncem
  • transfery na letiště z Liberce a zpět
  • hotel 3* v zeleni s bazény
  • výlety po ostrově v ceně
  • večer s neapolskou hudbou

Vzpomínáte si ještě na úsměvnou komedii s Jackem Lemmonem „Nebožtíci přejí lásce?" Film se natáčel právě na Ischii a krásné záběry bílého kostelíku Soccorso patří k legendárním. Romantický ostrov sopečného původu v neapolském zálivu vás okouzlí středomořskou florou, azurově modrým mořem i bezprostřední srdečností místních obyvatel. Hornatá krajina, prosluněné svahy vinic i barevné rybářské čluny dotvářejí typický obraz ostrova. Již staří Římané zde stavěli svá sídla a využívali místních termálních pramenů účinných zejména proti revmatismu. V jarním termínu zažijete ostrov jako jednu velkou botanickou zahradu. Zapomeňte tedy na stres všedních dní a užijte si slunce a koupání v termálních pramenech i u moře, výtečnou místní kuchyni i atraktivní výlety po ostrově za asistence naší zkušené průvodkyně.

Program:

1. den: odjezd z Liberce autobusem na letiště do Prahy, odlet do Neapole, transfer do přístavu a trajekt na Ischii, transfer místním autobusem do hotelu.

1.- 8. den: pobyt na ostrově – spojený s relaxací v termálních bazénech a na pláži. Během pobytu se uskuteční výlety – okruh ostrovem, zastávky na historicky zajímavých i panoramatických místech ostrova s prohlídkou Aragonského hradu – dominantou ostrova z 5 st. př. n.l., výlet s výstupem na Monte Epomeo (789 m.n.m) jež je nejvyšším bodem Ischie. Po překonání ca 300 výškových metrů budete na vrcholu hory odměněni nádhernými výhledy na celý ostrov i moře. Navštívíme i místní botanickou zahradu La Mortella se středozemní a subtropickou květenou nebo zahrady Ravino s expozicemi tropické flory. Největší atrakcí ostrova jsou však přírodní termální komplexy – Posseidonovy zahrady (25 bazénů) či zahrady Negombo v terasách u pláže s 12ti termálními bazény. Fakultativně – výlet lodí na ostrov Procida. Zájezd je organizován s odborným doprovodem během celého pobytu.

8. den: společný transfer na letiště – odlet z Neapole do Prahy – transfer autobusem do Liberce.

Uytování:

v hotelu 3* vzdáleném 500 m od zálivu Citara a 700 m od termálního komplexu Posseidonovy zahrady. Centrum střediska Forio je vzdáleno 2 km (do centra se dostanete místním autobusem - zastávka přímo u hotelu nebo pěšky podél pláže). Hotelový komplex je zasazen do zahrady s bohatou středozemní vegetací a skýtá krásný výhled na Monte Epomeo. Klientům je k dispozici termální vnitřní (35-38°C) i venkovní (33-36°C) bazén s masážními tryskami, lehátky a slunečníky, i bar s restaurací. Pokoje jsou standardně vybaveny balkonem nebo terasou, koupelnou, WC, fénem, TV-Sat, minibarem, trezorem (klíč na kauci), wi-fi. Stravování formou polopenze – kuchyně kraje Campania a typická jídla z Ischie – snídaně švédský stůl, večeře servírovaná vč. skleničky vína a vody. Během pobytu se uskuteční večer s živou neapolskou hudbou, a také večer s gala večeři.

Termíny a cena:

8.6. - 15.6.2024

25.900,- Kč / os

 

Cena zahrnuje: letenku Praha – Neapol – Praha vč. letištních tax, 7x ubytování s polopenzí v hotelu 3* vč. nápoje, 1x celodenní + 1x polodenní výlet ostrovem, pěší výlety do okolí, asistenci naší průvodkyně během celého pobytu, transfer z Liberce na letiště do Prahy a zpět, transfer z letiště v Neapoli na Ischii a zpět.

Cena nezahrnuje: pobytovou taxu - 2€/os/den - platba v místě. Příplatek za jednolůžkový pokoj 2.500,- Kč (pokoj na vyžádání).

Cena pojištění: Tarif K5S+, 640,- Kč/os (léčebné výlohy, storno zájezdu)


Itálie zájezdyJižní Tyrolsko + Dolomity - Alta PusteriaDolomity – Alta BadiaDolomity – Rosengarten LatemarItálie - termání ostrov Ischia


Itálie - termání ostrov Ischia© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174