Korutany - turistika pod Grossglocknerem


15705151727_4378870f53_o
blick-auf-die-grossglockner-hochalpenstrasse
TPB_20180816_TPB0010
1844
00000031229-jause-lackenalm-oesterreich-werbung-Peter Burgstaller
4265
murmeltiere-beim-fressen2
UaB_087182

  • skvělý poměr cena/kvalita
  • panenská příroda
  • rodinný hotel s korutanskými specialitami

NP Vysoké Taury je největší chráněnou přírodní oblastí v Rakousku. V minulých letech jste jej již poznali v rámci našich zájezdů ze severní oblasti Salcburska. Nyní vás zveme na turistiku vedenou nádhernou přírodou NP do jeho jižní části, v regionu Korutany. Jádro parku tvoří mohutné a vysoké vrcholy, kterým vévodí Grossglockner (3 798 m n. m.) a Grossvenediger (3 674 m n. m.), strmé skalní stěny a oblasti věčného ledu. Neporušená příroda v národním parku je největším pokladem regionu, žijí zde kamzíci i svišti a je tu možné spatřit supa a orla skalního. Vybrali jsme pro vás v této prosluněné jižní oblasti Rakouska turisticky zajímavé cíle. Nádherné scenerie hor a alpských bystřin přitom nekazí přemíra návštěvníků a celá oblast si uchovala charakter tichého horského světa.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce ve ranních hodinách do Korutan, průjezd panoramatickou grossglocknerskou silnicí, příjezd do hotelu, večeře.

2.–6.den: během pobytu se uskuteční výlety v oblasti Korutan spojené s lehkou turistikou – celodenní výlet lanovkou v Mallnitz na Ankogel (2 630 m n. m.), nádherný výhled na oblast Vysokých Taur – turistika, poté možnost osvěžení v Tauernbad Mallnitz – krytý bazén s perličkou, celodenní výlet z Heiligenblutu – kabinkovou lanovkou na Schareck (2 600 m n. m.), pěší turistika – úchvatné panorama 33 třítisícových vrcholů, po návratu z túry možnost prohlídky malebného kostelíku v Heiligenblutu, celodenní výlet k jezeru Millstätter See – projížďka vyhlídkovou lodí po jezeře, odpoledne lanovkou na Goldeck – krásné výhledy na korutanská jezera, lehká pěší turistika, celodenní výlet po vysokohorské silnici Malta Hochalmstrasse k přehradě Kölnbreinsperre (1 993 m n. m.), jež je se svou 200 m vysokou hrází nejvyšší v Rakousku – lehká turistika, při zpáteční cestě zastávka v Porsche Museum v Gmündu, celodenní výlet lanovkou na Mölltalský ledovec – turistika pod ledovcem.

6. den: odpoledne/navečer návrat.

7. den: příjezd do Liberce ráno.

UBYTOVÁNÍ:

v útulném klidném rodinném hotelu 3* uprostřed divoké přírody NP Vysoké Taury (1 200 m n. m.) „na samotě u lesa". V hotelu zařízeném v alpském stylu najdete wellness oázu s finskou a bylinkovou saunou, panorama saunou s výhledem na hory a aroma parní lázní. Komfortně zařízené pokoje jsou vybaveny TV, telefonem a koupelnou s fénem. V hotelu je vám k dispozici také vinotéka a knihovna. Stravování formou polopenze – snídaně švédský stůl, večerní menu o 3 chodech se salátovým bufetem. Během pobytu se v rámci večeře uskuteční večer s korutanskými specialitami.

TERMÍNY A CENY:

21. 7. – 27. 7. 2019

25. 8. – 31. 8. 2019

 

DospělýDítě do 6 let6–14 let
9 900 Kč 4 900 Kč 8 900 Kč

 

Slevy pro děti jsou platné pouze při ubytování s 2 dospělými na pokoji. Příplatek za jednolůžkový pokoj – 1 600 Kč/pobyt.

Cena zahrnuje: 5× ubytování s polopenzí, dopravou autobusem vč. průjezdu grossglocknerskou silnicí, vstupy dle programu, služby průvodce. 

Cena pojištění: 240 Kč/osoba


Rakousko zájezdyVorarlberg – Lech am ArlbergVorarlberg - KleinwalsertalTyrolsko - údolí PaznauntalTyrolsko - údolí a ledovec StubaitalTyrolsko - údolí a ledovec HintertuxSalcbursko - Saalbach HinterglemmSalcbursko - putování krajemKorutany - turistika pod GrossglockneremŠtýrsko – turistika pod Dachsteinem


Korutany - turistika pod Grossglocknerem


Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 50 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa nabízíme balíček pojištění na léčebné výlohy + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK), který lze zakoupit společně se zájezdem.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174