Salcbursko - turistika a relax


01
03
04
06
07
09
10
11
12
13
08
14
15
05
02

  • atraktivní výletní cíle
  • skvělý 3* hotel s polopenzí
  • denní přejezdy
  • lehká turistika

Jen nedaleko české hranice leží Salcbursko - malebná krajina s blankytnými jezery, nad nimiž se tyčí majestátní hory. Ze všech devíti rakouských krajů je právě Salcbursko Čechy nejvíce navštěvováno. Náš pohodový zájezd je určen turistům, kteří si chtějí užít přírodu salcburských Alp bez spěchu, na lehkých, horských túrách v kombinaci s relaxem na lesních koupalištích, v termálních bazénech či návštěvou kulturní památky. Bohatá nabídka Salcburské karty (180 výletních cílů) umožní našemu průvodci zájezdu při nepřízni počasí zaimprovizovat tak, aby váš program byl stále atraktivní, a vy jste si užili plnohodnotnou dovolenou (dny programu mohou mít jiné pořadí). Každý den v tomto zájezdu tak poznáte jiné horské středisko a otevřou se vám nové, krásné panorama pohledy.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce v ranních hodinách, odpoledne zastávka a procházka salcburským lidovým skanzenem pod širým nebem – můžete si zde prohlédnout na sto lidových staveb z různých oblastí Salcburska, poznáte zde, jak se žilo a pracovalo na salcburském venkově v časech minulých. Příjezd na ubytování, večeře.

2. den: odjezd do soutěsky Liechtensteinklamm – nejkrásnější a nejhlubší soutěska Alp – prohlídka, poté odjezd do Alpendorfu – výjezd lanovkou, přechod k chatě Grafenberg (350 m přev. – 6 km) sjezd lanovku do Wagrainu (přesun do Wagrain možno absolvovat i naším busem) možnost koupání v horském koupališti, odjezd do hotelu.

3. den: výlet do známé, turistické a termální oblasti – údolí Gasteinertal – turistika z Dorfgasteinu – lanovkou na Fulseck, lehká túra na Panoramaplatte (257 m přev. – 5,8 km celkem), odpoledne možnost navštívit horské lázně Alpentherme Gastein - koupání v krytých i otevřených termálních bazénech s 360° výhledem na okolní vrcholy.

4. den: odjezd do Obertauern – lanovka Grünwaldkopf vás doveze do horského světa jezírek – výběr z krátkých i delších túr (trasa na Seekarhaus 220 m přev., - 5,4 km celkem), při cestě zpět možnost koupání v Erlebnis Therme Amade v Altemarktu, případně výjezd lanovkou ve Flachau – krásné výhledy na Dachsten.

5. den - po snídani odjezd do NP Vysoké Taury - vesnice Rauris – lanovkou na Hochalm – na horní stanici lanovky, zde je možno ve stanovených časech asistovat představení sokolníků, výhledy na Grossglockner a okolní třítisícovky – vyhlídkovou trasou na Heimalm (300 m přev. – 3,5 km) možnost navštívit místní muzeum či vykoupat se ve vyhřívaném, horském koupališti přímo v Rauris.

6. den: návštěva Salzburgu – zahrady Mirabell, Mozartův rodný dům (v ceně), festivalový palác, pevnost Hohensalzbug (vstupné i lanovka v ceně), panorama jízda lodí po Salze (v ceně), odpoledne návrat do ČR příjezd do Liberce kolem půlnoci. (program může být průvodcem lehce pozměněn dle aktuální situace).

UBYTOVÁNÍ:

v příjemném, rodinném 3* hotelu. Hotel je pro svou polohu ideálním místem výjezdů našich hvězdicových výletů. Je nově zařízen, v útulném alpském stylu. Dvoulůžkové pokoje, ve světlých barvách s dřevem, jsou vybaveny koupelnou a telefonem. Snídaně se podávají formou bohatého švédského stolu, večeře je servírována o třech chodech se salátovým bufetem.

Turistická karta našim klientům ušetří 250€ !!! (všechny vstupy dle programu v ceně)

TERMÍNY A CENY:

8.7. - 13.7.2024

14 200 Kč / os

 

Cena zahrnuje: 5x ubytování s polopenzí v hotelu 3*, turistickou kartu Salcburska, dopravu autobusem.

Cena nezahrnuje: pobytovou taxu – platba v místě – 2,-€/os/den, příplatek za jednolůžkový pokoj 2 100,- Kč/os/pobyt.

Cena pojištění: Tarif K5S+, 380,-Kč/os (léčebné výlohy, storno zájezdu)


Rakousko zájezdyRakousko - údolí ÖtztalRakousko - údolí PaznauntalRakousko - Zugspitze arenaSalcbursko - turistika a relaxŠtýrsko - turistika pod Dachsteinem


Salcbursko - turistika a relax© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174