Slovinsko + Itálie - Julské Alpy


01
08
03
04
05
06
02
07
09
10
11
12
13
14
15
16

  • fascinující příroda
  • smaragdová jezera
  • divoké řeky
  • bouřící vodopády
  • hotel 4*s bazénem přímo v Kranjské Goře
  • vstupy v ceně

Vydejte se s námi do Julských Alp obdivovat vysokohorské scenérie se skalnatými štíty, soutěskami a vodopády, ale i zelené louky s pastvinami nebo průzračná jezera. Velkou část území Julských Alp představuje Triglavský národní park s jedinečnou alpskou flórou a faunou. Výchozím bodem našich hvězdicových výletů se stane po několik dní Kranjska Gora – významné centrum zimních i letních sportů. Odtud se podíváme k 4 km dlouhému a 1 km širokému průzračnému Bohinjskému jezeru, panoramatickou cestou přes passo Predil zavítáme do horského střediska Bovec a projdeme se podél modrozeleně tekoucí řeky Soča, v italské partii Julských Alp budeme obdivovat poutní místo na hoře Monte Lussari s nezapomenutelným panoramatem a odkryjeme i tajemství skrytá v podzemní jeskyni Postojna, v jedné z nejnavštěvovanějších přírodních atrakcí Slovinska.

Program:

1. den: odjezd z Liberce v ranních hodinách přes Rakousko, Itálii do Slovinska, příjezd do hotelu, večeře.

2.den - 6.den: turistika v oblasti Julských Alp – celodenní výlet k Bohinjskému jezeru (zastávka s výhledem na jezero Bled) – lehká túra k vodopádu Savica, možnost náročnější túry k Černému jezeru či projížďka lodí po jezeře, ochutnávka místního sýra, celodenní výlet do proslulých jeskyní Postojna – v podzemním vláčku prozkoumáme fascinující podzemní ráj krasových jeskyní, a také si prohlédneme hrad Predjama – největší jeskynní hrad na světě, celodenní výlet k jezerům Fusina (Itálie) poté lanovkou na Monte Lussari (Itálie) – poutní místo – svatyně tří národů – lehká turistika, celodenní výlet přes passo Predil – panoramatická cesta do horské vesnice Bovec – lehká túra k vodpádu Virje – možnost koupání pro otužilce, naším autobusem k vodopádu Boka a malebnému údolí řeky Soča.

6. den: snídaně, turistika - individuální program z Kranjske Gory – jezero Jasná – přírodní rezervace Zelenci – Martuljkovy vodopády, odpoledne odjezd do ČR.

7. den: příjezd v nočních – ranních hodinách do Liberce.

Ubytování:

v hotelu 4* v Kranjske Goře s pěknými výhledy na okolní hory, 200 m od centra střediska. Hotel je vybaven wellness s bazénem, vířivkou, fitness, (sauna za poplatek). Pokoje jsou zařízeny s koupelnou, TV, minibarem, trezorem, fénem, Wi-Fi. Stravování formou polopenze – snídaně i večeře bohaté švédské stoly s místními i mezinárodními specialitami.

Termín a cena:

2.6. - 8.6.2024

14.700,- Kč


Cena zahrnuje: 5x ubytování s polopenzí v hotelu 4* vč. využívání wellness centra, dopravu autobusem, lanovku na Monte Lussari, vstupné do jeskyní Postojna na hrad Predjama, ochutnávku sýra, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj 2600,-Kč, pobytovou taxu 3,50/os/den – platba v místě

Cena pojištění: Tarif K5S+, 440,- Kč/os (léčebné výlohy, storno zájezdu)


Slovinsko zájezdySlovinsko + Itálie - Julské AlpyAdventní pohoda - slovinské termály + Vídeň


Slovinsko + Itálie - Julské Alpy© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174