Krásy Toskánska s pobytem na ostrově Elba


tosk nsko
1280x1024-dsc_5418_hdr
08-girasole-toscana-resized11
colline-Montecatini-alto1
foto_toscana
italy-3603920
Lucca_PiazzaAnfiteatro01
7241siena_piazza_del_campo
siena_windows_7_theme-370551-1274844632
untitled
leonardo-autoritratto
carrara-2332175
landscape-3845376
elba-3389078
home-napoleon-3845379
florence-378070
italy-3524343
ice-cream-410330

  • toulky krajinou, kterou znáte z pláten renesančních mistrů
  • skvostné historické památky
  • výborná místní kuchyně
  • 8x 4* hotely s bazény, s polopenzí a nápoji v ceně

Toskánsko – vzorová italská provincie, kde najdete srdečné obyvatele, jídlo té nejvyšší kvality a vesničky jakoby z jiného století. Masivní, hrubě otesané středověké hradby tu stále ještě obepínají mnoho měst. V minulých staletích izolovaly obce od zla vnějšího světa, podporovaly rozvoj vysoce originálních uměleckých a architektonických směrů a zvyků. Toskánsko bylo po 700 let právem pyšné na svého občanského ducha, svoje jídlo a víno, a především na své umění. Toskánská krajina tvořila klasické pozadí většiny italských maleb a toskánština, jazyk Danteho, Petrarky i Machiavelliho, je jazykem dnešních učebnic italštiny. Při naší cestě tímto krásným krajem se podíváme do Florencie – centra italské renesance, Sieny s úchvatným náměstím Piazza del Campo ve tvaru lastury, navštívíme San Gimignano, které se svými středověkými věžemi v zaoblené toskánské krajině vypíná jako ježek. A nemůžeme vynechat ani rodné město skladatele Pucciniho – Luccu – nebo prohlídku věhlasných mramorových lomů v Carraře. Pobyt si zpestříme i koupáním v průzračném moři na romantických plážích ostrova Elba.

PROGRAM:

1. den: odjezd z Liberce ve večerních hodinách přes Rakousko do Itálie.

2. den: dopoledne příjezd do Modeny, zastávka ve futuristickém muzeu Enza Ferrari (muzeum bylo otevřeno v roce 2012, je ultramoderní galerií, jež projektoval český architekt Jan Kaplický). Prohlédneme si expozice světově proslulých závodních aut i Ferrariho rodný dům. Milovníci krásných aut i moderní architektury zde budou v sedmém nebi . Pokračovat budeme do Toskánska, lázeňského města Montecatini Terme – ubytování, relaxování u hotelového bazénu, popř. individuální procházka či výjezd historickou lanovkou do Montecatini Alto (starého města), poté večeře.

2.-6. den: během pobytu v Toskánsku uskutečníme výlet do Luccy, rozkošného starobylého města obklopeného impozantním až 12 m vysokým renesančním opevněním, navštívíme krásné barokní zahrady vily Garzoni se svažitými zahradními terasami a fontánami, zavítáme do Cararry, města mramoru, a prohlédneme si mramorové lomy, ze kterých nakupovali mramor věhlasní italští renesanční umělci, jako např. Michelangelo Buonarroti, navštívíme i historické centrum Cararry s italským průvodcem a ochutnáme i místní specialitu – jemnou cararrskou slaninu, která uzrává v mramorových nádobách. Nenecháme si ujít ani návštěvu Florencie – epicentra italské renesance – projdeme si náměstí Piazza della Signoria, dokonalou sochu Michelangelova Davida, ohromující Dom Santa Maria del Fiore s barevnou Giottovou věží, Brunelleschiho baziliku San Lorenzo i zastřešený most Ponte Vecchio plný zlatnických dílen. Odpoledne je v plánu individuální volno, např. toulky úzkými uličkami města, návštěva některého z četných muzeí nebo degustace místní speciality – la foccacia + porchetta (street food). Obdivovat budeme i Sienu, jedno z nejlépe dochovaných středověkých měst s náměstím Piazza del Campo ve tvaru lastury, jež je zároveň dějištěm slavných koňských dostihů Palio, baptisterium sv. Jana nebo katedrála Santa Maria Assunta.

6. den: v odpoledních hodinách poplujeme trajektem na ostrov Elba (ca 1 hod cesty).

6.–10. den: relaxování u moře – během pobytu uskutečníme autobusový okruh ostrovem do Portoferraia, kde se nachází správní centrum ostrova či Napoleonova vila, dále do Marciana Marina (kde je k vidění např. pevnost z 12. století, nebo archeologické muzeum a budeme mít možnost vyjet lanovkou na zdejší nejvyšší horu Monte Capanne, vysokou 1 018 m) a prohlédneme si i letovisko Porto Azzurro.

10. den: vrátíme se trajektem na italskou pevninu, s Toskánskem se rozloučíme návštěvou jednoho ze zdejších nejpůvabnějších měst – San Gimignana – proslulého svou středověkou architekturou se 14 rodovými věžemi. Z městských hradeb se naskýtají nádherné pohledy do malebné toskánské krajiny. Na rozloučenou s Itálií ochutnáme i skvělou zmrzlinu místního zmrzlináře, ohodnoceného mnoha světovým gastronomickými cenami, odpoledne budeme pokračovat do ČR.

11. den: příjezd v ranních či dopoledních hodinách do ČR.

UBYTOVÁNÍ:

4x v Montecatini, v samotném srdci Toskánska, v elegantním 4* hotelu. Pokoje jsou vybaveny koupelnou, TV, minibarem, fénem, telefonem, klimatizací, Wi-Fi. Klientům je dispozici restaurace s terasou i bazén v hotelové zahradě. Stravování formou polopenze – snídaně formou švédského stolu, večeře servírovaná o třech chodech (výběr ze tří prvních + tří druhých chodů + dezert) včetně nápoje (voda a víno). 4x na ostrově Elba – přímo u krásné pláže na jihu ostrova, v 4* hotelu. Pokoje jsou vybaveny koupelnou, TV, varnou konvicí na čaj nebo kávu. V hotelu je dispozici klientům bazén s lehátky i tenisové kurty. Cena zahrnuje též plážový servis (2 lehátka a slunečník na pokoj). Stravování formou polopenze – snídaně bufet, večeře – předkrmy a dezerty formou bufetu, první a druhý chod servírovaný (formou výběru), v rámci večeře voda a víno neomezeně.

TERMÍN A CENA: 

2.6.–12.6.2020

17 900 Kč/os.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3500 Kč/pobyt. Sleva na třetí lůžko 700 Kč/os.

Cena zahrnuje: 8× ubytování s polopenzí a nápoji, výše uvedené výlety, dopravu autobusem včetně vjezdů do historických center, dopravu trajektem na Elbu a zpět, ochutnávku zmrzliny v San Gimignanu, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: vstupné během zájezdu.

Cena pojištění: 480 Kč


Itálie zájezdyDolomity – Val GardenaDolomity – Latemar / RosengartenKrásy Toskánska s pobytem na ostrově ElbaApulie - Salento


Krásy Toskánska s pobytem na ostrově Elba


Jak rezervovat zájezd

1) osobně přímo v cestovní kanceláři
2) telefonicky na tel.: 485 148 174
3) e-mailem: info@best-tour.cz
 

Po ověření dostupnosti požadovaného zájezdu vám provedeme nezávaznou rezervaci, obvykle (není-li dohodnuto jinak) na 3–4 dny. Následně je nutno vyplnit přihlášku na zájezd a do 7 dnů uhradit zálohu ve výši 30 % z celkové ceny zájezdu. Cca měsíc před plánovaným odjezdem na zájezd od nás obdržíte písemnou zprávu (zasíláme na adresu uvedenou v přihlášce)
s pokyny k odjezdu a k úhradě doplatku.

 

Pojištění

Ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA nabízíme výhodný balíček pojištění na léčebné výlohy (plnění do výše 3 mil. Kč) + storno zájezdu bez omezení věku (podmínky plnění – info v CK či na našich stránkách – www.best-tour.cz), který lze zakoupit pouze společně se zájezdem. V pozdějším termínu nelze již pojištění dokoupit.


© 2016 BEST TOUR LIBEREC s.r.o. | info@best-tour.cz | +420 485 148 174